Rīgas Latviešu biedrībā sakopj telpas, kas paredzētas hosteļa izbūvei

Publicēta: 16:20 27.03.2011.

Rīga, 27.marts, NOZARE.LV. Šodien Rīgas Latviešu biedrībā (RLB) talkas laikā tika sakoptas telpas un izvākti gruži no C korpusa, kur paredzēts būvēt hosteli, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja RLB priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais.

Kopumā talkā piedalījās gandrīz 100 cilvēki. "Kamēr bērni mācījās zīmēt, dziedāt un dejot, tikmēr pieaugušie strādāja," stāstīja Čaklais, norādot, ka tika tīrīti ēkas bēniņi, pagrabi, izlauztas dažas sienas, lai atbrīvotu C korpusu.

Hosteļa ierīkošanas darbi tiks veikti pavasarī, lai to varētu atklāt jau šīs vasaras sākumā. "Hostelis tiks ierīkots ēkā, kurā ir septiņi stāvi, no kuriem seši tiks atvēlēti hostelim," stāstīja RLB priekšsēdētājs.

Patlaban pie hosteļa izstrādes strādā arhitekti, domājot, vai ēkai būs balkoni, vītņu trepes un citas detaļas.

Kā skaidroja Čaklais, ideja par hosteli radusies tāpēc, ka Rīgas centrā viesnīcu piedāvājums ir pietiekams, tāpēc RLB nolēmusi orientēties uz zemākas klases piedāvājumu studentiem, māksliniekiem, deju un koru kolektīviem. "Mūsu hostelis atšķirsies ar to, ka piedāvāsim no 80 līdz 100 gultasvietām, kas hosteļu kategorijā Rīgā ir retums."

Pie hosteļa darbosies arī vasaras kafejnīca. Hosteļa iespējamais nosaukums patlaban netiek atklāts.

Hosteļa apsaimniekošanai, visticamāk, tiks izveidota RLB piederoša SIA, atzina Čaklais, norādot, ka biedrība savu parādu atdošanai iepriekš ņēmusi kredītu 250 000 latu apmērā, daļa no kura tiek investēta jaunā hosteļa izveidē.

Ineta Želve Nozare.lv

www.leta.lv © copyright LETA