Rīgas Latviešu biedrības sakopšanas talkā no telpām izvesti 36 kubikmetri būvgružu

Publicēta: 14:59 29.03.2011.

Rīga, 29.marts, LETA. Rīgas Latviešu biedrības pirmajā pavasara talkā no telpām, kurās plānots ierīkot hosteli, kopumā savākti un izvesti 36 kubikmetri būvgružu, aģentūru LETA informēja Rīgas Latviešu biedrības reklāmas un informācijas koordinatore Zinta Gugane.

Talkas laikā, kurā piedalījās vairāk nekā 100 biedrības biedru un atbalstītāju, tika izlauzta lielākā daļa veco starpsienu no hosteļa izbūvei paredzētām telpām, kā arī iztīrīti neizbūvētie bēniņi.

Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais pauda, ka šīs talkas galvenais mērķis bija tuvāka sapazīšanās, kopīgs darbs un svētki. Tikai pēc tam nāk iespēja nedaudz ietaupīt naudu, nopelnīt naudu un spert vienu soli tuvāk mērķim - kļūt par organizāciju, kas ne tikai izdzīvo, bet arī realizē tautai vajadzīgus projektus.

Pavasara talkā piedalījās dalībnieki vecumā no 2,5 līdz 77 gadiem, un katrs talcinieks iznesa vidēji 360 kilogramus būvgružu.

Plānots, ka drīz sekos nākamā talka, kurā būs jāpabeidz iesāktie darbi, proti, jānojauc atlikušās starpsienas un jāizņem grīdas dēļu segums hostelim paredzētajās telpās.

Kā ziņots, hosteļa ierīkošanas darbi tiek veikti pavasarī, lai to varētu atklāt jau šīs vasaras sākumā. Hostelis tiks ierīkots Rīgas Latviešu biedrības nama pagalma ēkā, kurā ir septiņi stāvi, no kuriem seši tiks atvēlēti hostelim.

Patlaban pie hosteļa izstrādes strādā arhitekti, domājot, vai ēkai būs balkoni, vītņu trepes un citas detaļas.

Kā iepriekš skaidroja Čaklais, ideja par hosteli radusies tāpēc, ka Rīgas centrā viesnīcu piedāvājums ir pietiekams, tāpēc Rīgas Latviešu biedrība nolēmusi orientēties uz zemākas klases piedāvājumu studentiem, māksliniekiem, deju un koru kolektīviem. Plānots, ka pie hosteļa darbosies arī vasaras kafejnīca.

Hosteļa apsaimniekošanai, visticamāk, tiks izveidota Rīgas Latviešu biedrībai piederoša SIA, atzina Čaklais, norādot, ka biedrība savu parādu atdošanai iepriekš ņēmusi kredītu 250 000 latu apmērā, daļa no kura tiek investēta jaunā hosteļa izveidē.

Aila Ādamsone LETA

www.leta.lv © copyright LETA