Diskutēs par to, kas notiek latviešu valodā

Publicēta: 01:06 04.04.2011.

Rīga, 4.apr., LETA. Šodien plkst.18 notiks 100.Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas vakars, kura tēma būs "Kas notiek latviešu valodā?", aģentūra LETA informēja Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas koordinatore Maija Sinka-Gobiņa.

Tajā vairākas redzamas personības katrs no sava skata punkta īsi aktualizēs dažus būtiskus latviešu valodas nākotnes jautājumus - neanalizēs kādu specifisku akadēmisku problēmu, bet, skatoties reālitātei acīs, īsi izteiks savas domas un vēlmes par latviešu valodas nākotni.

Latviešu valodas attīstības kopas vakarā runās Vītolu fonda un Likteņdārza pamatlicējs Vilis Vītols, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte (V), Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdis Ingmārs Čaklais, profesore Skaidrīte Lasmane, tulkotājs un komponists Ingmars Zemzaris un dzejniece, rakstniece Astrīde Ivaska. Vakara turpinājumā paredzēta literāta Jāņa Ogas vadīta plaša visu sanākušo diskusija par latviešu valodas nozīmi latviešiem kā tautai un atbildīgiem par savu kultūru un valsts likteni nākotnē.

Piedalīties var katrs, kam rūp latviešu valodas stāvoklis un nākotne. "Latviešu valodai vēl arvien ir grūti laiki! To atzīst katrs latvietis. Gandrīz katram ir savs viedoklis, kas būtu darāms lai situāciju uzlabotu, lai latviešu valoda vismaz saglabātos, drīzāk gan atgūtu sev raksturīgo skaistumu un vērtību. Tas noderētu latviešu pašapziņai, kā arī, lai nostiprinātu mūsu valodas starptautisko nozīmi, kas tai piemīt kā vienai no Eiropā vēl dzīvo senāko valodu drošai mantiniecei. Mūsu piederība rietumvalstu kulturālo tautu saimei tagad pavērusi daudz iespēju to kopt un uzturēt, lai tādējādi vairotu pasaules krāšņo dažādību," par iecerēto vakaru stāstīja Sinka-Gobiņa.

100.Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas vakars notiks Rīgas Latviešu biedrības nama "Līgo" zālē.

Daiga Kļanska LETA

www.leta.lv © copyright LETA