Čaklais atkāpjas no Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētāja amata

Publicēta: 09:16 21.07.2011.

Rīga, 21.jūl., LETA. Saeimas deputāts Ingmārs Čaklais (V) pieņēmis lēmumu atkāpties no Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētāja amata, jo nespēj uzņemties atbildību par notiekošo, aģentūru LETA informēja deputāts.

Par savu atkāpšanos Čaklais paziņojis trešdien, 20.jūlijā, notikušajā Rīgas Latviešu biedrības domes sēdē. "Esmu pārvērtējis savas iespējas iedvesmot biedrības domi celt Rīgas Latviešu biedrības ideoloģiju - visi mēģinājumi spriest par sabiedrībai aktuālām tēmām un virzīt biedrības publisko viedokli beigušies nesekmīgi, bet bez tā biedrības pastāvēšanai nav jēgas," norādīja Čaklais.

Viņš uzskata, ka biedrības grūtību pamatā ir arī pilnīga saimnieciskā stagnācija. Pēc ilgiem meklējumiem izdevies atrast investoru, kas biedrībā atvērtu restorānu un tādējādi veicinātu cilvēku apriti namā un pakalpojumu pārdošanu.

"Pēc pārmēru garas un pseidodemokrātiskas izvērtēšanas procedūras vairākās valdes sēdēs investors zaudēja uzticību biedrībai kā sadarbības partnerim un savu piedāvājumu atsauca. Bijām aprēķinājuši biedrības telpu pašizmaksu, izstrādājuši iekšējo projektu pieteikšanas sistēmu, pakalpojumu cenu politiku un pārdevēju motivācijas programmu, kas būtiski ietaupītu mūs jau tā nepietiekamos finanšu resursus, taču šie centieni tika nežēlīgi kritizēti un tiek nosaukti par nevajadzīgu birokratizāciju," sacīja Čaklais.

"Man jāuzņemas personīga atbildība par to, ka aizkavējusies hosteļa izbūve, taču es nespēju pieļaut situāciju, ka mūsu vēsturiskajā namā tiktu izbūvēts vislētākais nepārdomātais variants bez nozīmīgas pievienotās vērtības un bez reāla pamata atgūt tam ieguldītos līdzekļus. Jā, man ir kauns, ka nevaram laicīgi samaksāt algas darbiniekiem, - biedrībai atkal izveidojies 46 000 latu parāds, jo aizvien dzīvojam pāri saviem līdzekļiem. Tomēr šis ir domes kompetences jautājums, bet tā visus priekšlikumus par racionālu līdzekļu pārdali ir noraidījusi, savu variantu problēmas risinājumam pat nepiedāvājot," atklāja Čaklais.

Organizācijas vadītājs norādīja, ka Rīgas Latviešu biedrība tika dibināta un atjaunota, lai realizētu tās statūtos noteiktos mērķus - stiprinātu nacionālo pašapziņu, latvisko dzīves veidu, latviešu valodu, kultūru un tradīcijas. Arī šobrīd, pēc 20 atjaunotās neatkarības gadiem, biedrībai, kas aktīvi piedalījusies nācijas veidošanā, nav nekā aktuālāka par šiem uzdevumiem. "Diemžēl kā kultūras organizācijā mēs ne ar ko neizceļamies uz citu fona, jo līdzīgas aktivitātes īsteno arī citas institūcijas," secinājis Čaklais.

Biedrības vadītājs atzina, ka cerējis uz jauno domi, kurā gandrīz puse ir jaunievēlētie domnieki, tostarp sabiedrībā pazīstami un konstruktīvi noskaņoti cilvēki, bet acīmredzot ar to bija par maz. Tā vietā, lai apvienotu visus savus spēkus un strādātu, liela daļa domnieku tikai atnāk atrādīties un kritizēt.

"Šādā situācijā neredzu iespēju uzņemties atbildību arī turpmāk - es atkāpjos un aicinu to darīt arī tos biedrības valdes un domes locekļus, kas negrib vai nespēj tikt galā ar saviem tiešajiem pienākumiem. Tas būtu tikai godīgi un drosmīgi pret biedrību un arī pret sevi. Savukārt jaunajai biedrības vadībai novēlu sasniegt tos mērķus, kurus man diemžēl īstenot neizdevās," paziņojumā presei norādīja Čaklais.

Zane Stankeviča LETA

www.leta.lv © copyright LETA