Pagaidām atlikta hosteļa Rīgas Latviešu biedrības namā atklāšana

Publicēta: 17:11 04.05.2011.

Rīga, 4.maijs, NOZARE.LV. Hosteļa atklāšana Rīgas Latviešu biedrības (RLB) namā pagaidām atlikta, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja biedrības reklāmas un informācijas koordinatore Zinta Gugane.

Kā norādīja Gugane, patlaban "tiek aktīvi strādāts, lai varētu piedāvāt nakstmītnes pašā Rīgas centrā tūristiem, kas baudīs Latvijas zelta rudeni".

Iepriekš tika plānots, ka hosteļa ierīkošanas darbi tiks veikti pavasarī, lai to varētu atklāt jau šīs vasaras sākumā.

RLB priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais skaidro, ka hosteļa atklāšana aizkavējusies, jo turpinās nepieciešamo būvatļauju un citu dokumentu saskaņošana, taču biedrība cer, ka atklāšana varētu notikt šīs vasaras otrajā pusē. Precīzu laiku Čaklais gan neprognozē.

Kā ziņots, 27.martā RLB talkas laikā tika sakoptas telpas un izvākti gruži no C korpusa, kur paredzēts būvēt hosteli.

"Hostelis tiks ierīkots ēkā, kurā ir septiņi stāvi, no kuriem seši tiks atvēlēti hostelim," iepriekš stāstīja RLB priekšsēdētājs.

Pie hosteļa izstrādes strādā arhitekti, domājot, vai ēkai būs balkoni, vītņu trepes un citas detaļas.

Kā skaidroja Čaklais, ideja par hosteli radusies tāpēc, ka Rīgas centrā viesnīcu piedāvājums ir pietiekams, tāpēc RLB nolēmusi orientēties uz zemākas klases piedāvājumu studentiem, māksliniekiem, deju un koru kolektīviem. "Mūsu hostelis atšķirsies ar to, ka piedāvāsim no 80 līdz 100 gultasvietām, kas hosteļu kategorijā Rīgā ir retums."

Pie hosteļa darbosies arī vasaras kafejnīca. Hosteļa iespējamais nosaukums patlaban netiek atklāts.

Hosteļa apsaimniekošanai, visticamāk, tiks izveidota RLB piederoša SIA, atzina Čaklais, norādot, ka biedrība savu parādu atdošanai iepriekš ņēmusi kredītu 250 000 latu apmērā, no kura daļa tiek investēta jaunā hosteļa izveidē.

Edīte Arāja Nozare.lv

www.leta.lv © copyright LETA